Управління запасами

Рано чи пізно будь-яка клініка стикається з необхідністю вести облік медикаментів і витратних матеріалів, починаючи з таблеток, шприців і ампул і закінчуючи господарськими речами, такими як рукавички прибиральниці або миючий засіб для підлоги.

За допомогою модуля «Управління запасами» з'являється можливість автоматизувати планування закупівель і стежити за залишками запасів

Модуль «Управление запасами» Модуль призначений для автоматизованого контролю руху медикаментів, перев'язувальних матеріалів та виробів медичного призначення з формуванням відповідних документів між постачальниками, аптекою, відділеннями стаціонару, «Швидкою допомогою» та консультативно-діагностичним відділенням. Процес формування звітної інформації аптек про рух медикаментів, які підлягають предметно-кількісному обліку, також може бути автоматизований.

Функції обліку запасів:

 • Можливість ведення обліку медикаментів на різних рівнях медичної установи: поста, кабінету, відділення, аптечного складу (одного або декількох), закладу в цілому.
 • Забезпечення можливості отримання даних про наявність лікарських засобів в аптеці і у всіх відділеннях лікувально-профілактичного закладу.
 • Облік надходжень медикаментів з різних джерел.
 • Контроль терміну придатності медикаментів.
 • Облік руху медикаментів у відділеннях медичного закладу: використання для лікування пацієнтів, інші потреби (санітарія тощо), передача в інші підрозділи, повернення, повернення приватним особам, списання із зазначенням причини.
 • Автоматичний облік витрат лікувальних засобів при реєстрації виконання призначення.
 • Формування звітів про використання лікарських засобів у відділеннях медичних установ.


Функції аптеки:

 • Видача довідок про наявність лікарських засобів в аптеці, надходження і використання кожного лікарського засобу.
 • Формування списку лікарських засобів із терміном їх придатності.
 • Відстеження руху кожної партії лікарських засобів, що надійшли в аптеку.
 • Ведення списку технологічних інструкцій на кожний лікарський засіб, що проводиться в аптеці.
 • Формування інвентаризаційного опису, перегляд і друк, контроль фактичних залишків лікарських засобів за результатами перевірки.
 • Формування актів списання лікарських засобів.

Основною особливістю модуля є функція обліку документів. З її допомогою можна проводити стандартні операції оприбуткування, повернення та замовлення, які є у будь-яких складських підприємств. Також запаси можна переміщати між складами, списувати, проводити інвентаризацію і оформляти їх витрачання.

Частина операцій з обліку медикаментів
Витрачання може бути організовано за бажанням клієнта в майже автоматичному режимі. Наприклад, якщо клієнт прийшов на консультацію, і лікар зробив ін'єкцію за допомогою шприца, вакцини, ватки, спирту або іншого антисептика, то він може вказати список використаних матеріалів. Коли пацієнт покине лікаря, на нього будуть автоматично списані зі складу всі медикаменти і витратні в заздалегідь визначеній кількості. Це значно спрощує роботу комірників та інших співробітників складів.

Формування прибуткової накладної
Окремо слід згадати роботу з дефектурою. Дефектура дозволяє описати деякий мінімум препаратів, який завжди повинен бути присутнім на складі. Наприклад, у лікарні в зимовий період є вимоги до кількості певних антивірусних препаратів. Коли вона сягає мінімально допустимої межі, в дефектуру потрапляє деяка кількість препаратів, які необхідно докупити до мінімального залишку.

Також за допомогою модуля "Управління запасами" можна регулювати залишки і проводити партійний і серійний облік. За допомогою стікерування ампул лікар надалі може вибирати ті препарати, чиї терміни придатності закінчуються раніше, щоб оптимально витрачати запаси.

Статистика по споживанню, представлена у вигляді зручних звітів, дозволяє прогнозувати витрати. Вказавши потрібний період часу, користувач системи може подивитися, скільки препаратів було в наявності, скільки продалося і скільки витратилося, а потім аналізувати динаміку використання препарату.

Коли йдеться про речі немедичного призначення, їх теж можна списувати після використання. Наприклад, можна списати гумові рукавички, після того, як вони були видані прибиральниці.

У модулі також можна працювати з лікарськими препаратами – вносити їх до списку, бачити детальнішу інформацію про них, знайти аналоги за речовинами, що в них містяться. До кожного препарату можна вказати його партію, серію і дані по сертифікації. Якщо сертифікація закінчиться, використовувати такі ліки буде не можна і в їх придбанні теж не буде необхідності.

Ціни
Цены


Здесь функциональность аналогична компоненте "Прайс-листы" в модуле "Медицинские услугами". То есть существует прайс-лист с таким же интерфейсом и функциями, ориентированными исключительно на медикаменты.

Управління складами

Управление складами

МІС «ЕМСІМЕД» дозволяє створювати необмежену кількість складів. Усі склади однорангові, у них немає підпорядкованості один одному, так що запаси можна передавати від одного іншому. За кожним складом повинна стояти матеріально відповідальна людина. Завдяки можливостям системи такі люди можуть легко ділитися препаратами. Побачивши на іншому складі надлишки потрібного препарату, вони можуть туди зателефонувати і запросити його в необхідних кількостях в рамках одного підприємства.Довідник "Лікарські препарати"

Справочник «Лекарственные препараты»
Це довідник Міністерства охорони здоров'я, який завжди знаходиться у вільному доступі. Він інтегрований у систему і дозволяє лікарям дивитися і шукати препарати за діючою речовиною, а також перевірити, до якого числа зареєстрований препарат в Україні. Список складається з більш ніж дванадцяти тисяч найменувань і постійно оновлюється.
Завдяки зручному пошуку лікар може знайти найдешевший або найкращий препарат для свого пацієнта, а також перевірити склад потрібних ліків.