Поліклініка

Основне завдання лікаря - лікувати людей.


Модуль «Поликлиника» Однак крім лікування, лікар також змушений постійно займатися підготовкою та організацією надання медичної допомоги на своєму робочому місці. Так, до його повсякденних обов’язків входить:


 • Заповнення медичних формулярів, протоколів, карток.
 • Робота з історіями хвороб, написаними від руки іншими лікарями.
 • Фіксування призначень в рецептах і направленнях і контроль їх дотримання.
 • Робота з безліччю різних класифікаторів і довідників, які регулярно оновлюються.
 • Організація доступу до інформації про всіх своїх пацієнтів з можливістю здійснювати пошук по медичній документації.

Такі організаційні питання часом займають до 40% робочого часу лікаря. З іншого боку, ніхто інший не виконає подібну роботу настільки ж добре. Адже саме лікар несе відповідальність за якість лікування, а також володіє необхідною кваліфікацією і можливостями.

Більше того, саме завдяки організаційній роботі лікаря статистичні відділи лікувальних установ здатні більш ефективно формувати звітно-статистичну стандартизовану інформацію для МОЗ, а бухгалтерія та розрахункові відділи функціонують максимально ефективно.


Щоб підвищити ефективність роботи лікаря, будь-якій медичній організації (від приватного кабінету до великої багатопрофільної клініки) необхідно зробити таке:


 1. Автоматизувати роботу лікаря щодо створення, заповнення, обміну та зберігання медичних документів.
 2. Організувати лікарю ергономічне робоче місце зі зручним доступом до довідкової інформації, а також списку і повного пакету медичної документації своїх пацієнтів.
 3. Автоматизувати пошук за всіма даними, з якими працює лікар.
 4. Автоматизувати процес контролю і спостереження за виконанням лікарських призначень спеціалізованими відділеннями.
 5. Автоматизувати процес передачі необхідної медичної інформації від суміжних відділень (наприклад, лабораторії, діагностичних кабінетів, реєстратури, спеціального медичного обладнання).
 6. Автоматизувати заповнення стандартних медичних облікових журналів, що ведуться на підставі медичних форм та протоколів.
 7. Організувати швидкий і простий доступ до медичних карток пацієнтів в наочному і структурованому вигляді.

Всі ці завдання успішно вирішує модуль «Поліклініка» медичної інформаційної системи «ЕМСІМЕД». Організація робочого місця за допомогою цього модуля дозволить максимально оптимізувати і автоматизувати діяльність лікаря. Як наслідок значно зросте ефективність його роботи.

«Поліклініка» ідеально підходить лікувальним установам, які пропонують медичні послуги амбулаторно-поліклінічного типу (консультації, діагностику, первинну медичну допомогу, амбулаторне лікування та інше). Найчастіше цей модуль серед наших клієнтів використовують приватні або сімейні лікарі, лікарські кабінети, державні районні поліклініки або спеціалізовані комерційні поліклініки різних масштабів і профілів, поліклініки при лікарнях і академічних однопрофільних клініках.

Якщо говорити про ергономіку, доступні функції, зручність використання, конфіденційність та систему захисту інформації, модуль «Поліклініка» системи «ЕМСІМЕД» є найбільш сучасним рішенням на ринку.
«Поліклініка» пропонує базові функції для ведення картотеки пацієнтів. Тому якщо вам необхідно автоматизувати роботу стаціонарних відділень лікарень, рекомендуємо звернути увагу на модуль «Стаціонар». Зауважте: завдяки тому, що робоче місце лікаря в обох модулях організовано абсолютно однаково, лікар не буде відчувати дискомфорту в роботі і зможе однаково якісно надавати медичні послуги в різних функціональних підрозділах лікувально-профілактичного закладу.

Якщо в лікувальному закладі спостерігається інтенсивний потік пацієнтів, найбільш ефективний результат принесе спільне використання модулів «Реєстратура» і «Поліклініка».
Оскільки в багатьох лікувальних установах поліклінічного типу певні медичні маніпуляції виконує середній і молодший медичний персонал, модуль «Поліклініка» також включає в себе унікальний набір функцій для організації робочого місця медсестри. Його абсолютно вистачає для виконання всіх основних процесів, пов'язаних з діяльністю медсестер на рівні поліклініки.

Як і більшість основних модулів медичної інформаційної системи «ЕМСІМЕД», модуль «Поліклініка» створений на основі спеціалізованих компонент, кожна з яких відповідає за реалізацію певних функцій і процесів. Оскільки йдеться про автоматизацію діяльності лікаря та медсестри, кожна компонента має відповідну приставку.

Компонента «Лікар – Пацієнти»
Компонента «Врач — Пациенты»Призначення цієї компоненти – організувати зручний доступ лікаря до списку своїх пацієнтів. Як користувач системи лікар може створювати і видаляти пацієнтів і редагувати інформацію про них.

Компонента також дозволяє:
 • самостійно групувати пацієнтів за різними критеріями;
 • відображати списки у вигляді ієрархічної структури, що розгортається;
 • дивитися найнеобхіднішу інформацію про пацієнтів в табличному вигляді, включаючи ПІБ пацієнта, діагноз, номер електронної медичної картки, відділення, до якого він приписаний, і так далі;
 • фільтрувати пацієнтів по будь-якому з параметрів вищезгаданої таблиці.

Фільтрації і пошуку в цій компоненті приділено особливу увагу, оскільки це необхідні функції для лікарів, у яких багато персональних пацієнтів або велика територія обслуговування. Крім цього, в компоненті є можливість одним клацанням миші перейти від списку пацієнтів до обраної електронної медичної карти.
Сформований список пацієнтів
Компонента «Лікар – Реєстрація пацієнта»

Компонента «Врач — Регистрация пациента»
Ця компонента включена в модуль «Поліклініка», оскільки буде корисна невеликим медичним установам, де немає виділеного відділу реєстратури і управляти потоком пацієнтів можна звичайними методами. У таких випадках лікар може самостійно створити реєстраційну картку пацієнта за пару хвилин, після чого для неї автоматично сформується амбулаторна карта.

У більшості ж випадків реєстрацію нового пацієнта в поліклініках виконує відділення
реєстратури за допомогою модуля «Реєстратура». Тому лікар найчастіше працює з уже зареєстрованими пацієнтами.
В іншому ця компонента аналогічна однойменній в модулі «Реєстратура». Докладніше про неї можна прочитати тут.Компонента «Лікар – Пошук пацієнта»
Компонента «Врач — Поиск пациента» Часто лікарю необхідно надати медичну допомогу людині, яка не є його персональним пацієнтом. У таких випадках знадобиться швидко знайти всю необхідну інформацію в базі пацієнтів поліклініки. Тут і допоможе компонента «Лікар – Пошук пацієнта» модуля «Поліклініка». Вона дозволяє шукати пацієнтів по ПІБ, даті народження, номеру електронної медичної картки серед всіх зареєстрованих пацієнтів лікувального закладу. Після успішного пошуку лікар за бажанням може додати пацієнта в свій персональний список.


Поля форми пошуку пацієнта
Компонента «Лікар – Електронна медична карта»
Компонента «Врач — Электронная медицинская карта» Ця компонента вирішує одне з найголовніших завдань автоматизованого робочого місця лікаря – роботу з медичними документами і електронними медичними картами. Вона надає можливості для зручного доступу, перегляду і редагування всіх доступних лікарю типів медичних документів, зображень і електронних карт. Це, зокрема:
 • медична амбулаторна карта хворого за формою №025/о;
 • історія життя;
 • історія хвороби з зазначенням попереднього лікування;
 • дані оглядів профільних фахівців;
 • попередній і заключний діагноз;
 • направлення на дослідження;
 • консультації та висновки фахівців;
 • лікарські призначення;
 • дані по проведених операціях;
 • різні медичні щоденники;
 • етапні епікризи.

Крім цього, компонента також дозволяє працювати зі стандартними медичними формами, затвердженими МОЗ, і з унікальними профільними медичними документами.

Структура амбулаторної медичної карти
Всі документи в електронній медичній карті згруповані в списку за цільовим призначенням. Навігація всередині карти інтуїтивно проста і зрозуміла. Доступні всі стандартні функції роботи з документами та електронними картами: створення, редагування, друк, експорт в pdf та інші формати.

Робота з документом відбувається в одній робочій області з електронною медичною картою, тому у лікаря не виникає плутанини з великою кількістю відкритих вікон. Крім того, в різних закладках однієї робочої області можна відкрити відразу декілька ЕМК різних пацієнтів. Це корисно, коли немає можливості внести або оцінити будь-які дані, оскільки дозволяє лікарю бачити, які пацієнти у нього в активній роботі, й повертатися до роботи з ними, коли є можливість.
Про створення медичних документів та карт і керування документообігом в системі «ЕМСІМЕД» читайте в описі модуля «Управління документами».

Компонента «Лікар – Пошук документів»

Компонента «Врач - Поиск документов»
Ця компонента реалізує можливість пошуку специфічних медичних документів. Такий інструмент буде корисний для лікарів, коли необхідно швидко переглянути вибірку однотипних документів з широкого кола хворих або знайти один конкретний документ.

Пошук можна здійснювати по підрозділу, в якому обслуговуються пацієнти; за типом документа, його номером і датою створення; по ПІБ пацієнта або лікаря; за номером ЕМК.

Компонента «Облікові журнали»
Компонента «Учетные журналы» Відомо, що Міністерство охорони здоров'я зобов'язує лікувально-профілактичні заклади вести облікові журнали. Такі журнали відрізняються залежно від профілю або типу наданих медичних послуг. В основному журнали формуються на підставі стандартних медичних протоколів.

У медичній інформаційній системі «ЕМСІМЕД» облікові журнали створюються в системі ще на етапі впровадження.
Оскільки формуванням журналів може займатися як лікар, так і медсестра, компонента «Облікові журнали» доступна на робочих місцях обох цих фахівців. МІС «ЕМСІМЕД» також підтримує автоматичне заповнення журналів.

Подібно до електронних медичних карт облікові журнали дозволяють лікарю переглядати основні події, пов'язані з пацієнтами. У деяких випадках цей спосіб може здатися більш зручним для швидкого отримання потрібної медичної інформації.
Фрагмент сторінки журналу реєстрації амбулаторних хворих
Компонента «Лікар – Довідник фраз і шаблонів»

Компонента «Врач — Справочник фраз и шаблонов» Це унікальна компонента системи «ЕМСІМЕД». Рівнозначних аналогів серед конкурентних програмних продуктів їй немає, оскільки це комплекс з декількох додаткових сервісів, які будь-який сучасний лікар знайде незамінними в своїй роботі.
Унікальна особливість сервісу – чутливість до полів документа. Довідник здатний автоматично адаптуватися під смислову частину документа, яку заповнюють лікарі, і показувати тільки характерні для цього поля слова і фрази.

Лікар самостійно заповнює довідник фразами, характерними для його медичного профілю. Фрази групуються за змістом, а зображуються у звичному ієрархічному вигляді.

У підсумку, довідник не перевантажений непотрібними словами, а з точки зору витрат часу його використання є виправданим.

Справочник фраз и выражений для заполнения анамнеза жизни
Довідник фраз і виразів для заповнення
анамнезу життя
Другий унікальний сервіс – шаблони для документів, що налаштовуються. Шаблони – незамінна функція, коли доводиться вносити одну й ту ж інформацію в певні поля документів. У таких випадках компонента значно прискорює роботу лікаря. Достатньо всього один раз налаштувати і заповнити кілька шаблонів, і подальше заповнення документів буде проходити в 1-2 кліки.

Третій сервіс – зберігання історії змін документа і його полів після кожного збереження. Таким чином, лікарі або адміністрація установи можуть відслідковувати всі зміни документа. Це особливо актуально, коли до деяких карток мають доступ відразу декілька лікарів.

Формування дайджесту документів – ще одна унікальна функція даної компоненти. У деяких випадках електронна медична карта пацієнта містить дуже багато різних документів. Коли у лікаря немає можливості все швидко вивчити або йому потрібно відправити пацієнта на консультацію в іншу установу, на допомогу приходить цей сервіс.

Дайджест – це короткий виклад найважливішої і найнеобхіднішої інформації з документа. Коли спрацьовує ця функція, з документів відбираються найнеобхідніші частини (зазвичай діагнози, лікування, епікризи і так далі) і збираються в єдиний документ. Завдяки такому дайджесту можна швидко ознайомитися з основними особливостями захворювання пацієнта.

Оскільки для кожної установи і лікаря дайджест буде свій, його налаштування буде проведене на етапі впровадження за спеціальними вимогами замовника.

Проста функція ведення нотаток лікаря для конкретного пацієнта також виявиться корисною. Оскільки до нотаток немає спеціальних вимог, лікар може вносити для себе або для колег будь-яку корисну інформацію.

Компонента «Лікар – Довідник діагнозів»

Компонента «Врач — Справочник диагнозов» Діагноз – це важливий етап у процесі надання медичної допомоги. Тут помилок бути не повинно, і не тільки в самому діагнозі, але і в його записі.

Щоб попередити помилки, система «ЕМСІМЕД» обмежує можливість самостійно вписувати діагноз. Замість цього лікар може вибрати діагноз з міжнародного класифікатора хвороб МКБ-10.

Цей класифікатор вбудований в робочий простір лікаря, тому до нього можна звертатися і просто за довідковою інформацією. Класифікатор оновлюється розробником по мірі випуску нових версій інформаційної системи.

Міжнародний класифікатор хвороб
Компонента «Медсестра – Лист лікарських призначень»

Компонента «Медсестра — Лист врачебных назначений»
Дана компонента – частина робочого місця медсестри.
Роль середнього та молодшого медичного персоналу більш актуальна для лікувальних установ, де надається медична допомога на основі стаціонарного лікування. Тому докладніше про аналогічну компоненту і організацію робочого місця медсестри можна прочитати в описі модуля «Стаціонар».

Наведені вище компоненти містяться в базовому комплекті модуля «Поліклініка»
Такий комплект підійде для більшості малих і середніх лікувальних установ поліклінічного типу.

Великі організації, де великий потік пацієнтів і велике завантаження лікарів, можуть скористатися додатковими компонентами. Також вони можуть бути цікаві лікарям, що працюють у стаціонарних відділеннях.

Додаткові компоненти можна замовити в розширеному наборі.Компонента «Лікар – Налаштування робочого місця»
Компонента «Врач — Настройка рабочего места»


Дозволяє проводити додаткове групування і фільтрування пацієнтів, що обслуговуються лікарем. Завдяки цій компоненті можна отримати доступ до списків пацієнтів, згрупованих по черзі на прийом, по відділенню, по лікарю, по виконаним призначенням, по випадках захворювань і по диспансерному обстеженню.

Компонента «Лікар – Об'єднання ЕМК»
Компонента «Врач — Объединение ЭМК» У великих установах з великою кількістю пацієнтів і лікарів нерідко відбувається дублювання електронних медичних карт. Дана компонента дозволяє об'єднувати декілька ЕМК в одну.

Об'єднання відбувається без втрати інформації і без повторного дублювання документів до ЕМК. Враховується хронологія створення документів.

Відповідно до Закону про захист персональних даних, ця функція здійснюється саме лікарем, оскільки тільки він має доступ до перегляду і редагування персональної медичної інформації в картах.


Об'єднання електронних
медичних карт
Компонента «Лікар – Графіки роботи»
Компонента «Врач — Графики работы»В процесі огляду пацієнта лікар часто визначає необхідність додаткової консультації профільного спеціаліста або спеціального апаратного дослідження. За допомогою цієї компоненти лікар може передивитися графіки роботи всіх лікарів, кабінетів і обладнання і зорієнтувати пацієнта (але не записати на прийом – це завдання реєстратури).Компонента «Лікар – Щоденний розклад»
Компонента «Врач — Ежедневное расписание»
Лікар, який працює додатково в інших відділеннях або установах чи займається науковою діяльністю, знайде цю компоненту особливо корисною. З її допомогою він зможе самостійно вносити в свій робочий графік виняткові події: проведення операцій, відвідування конференцій та інші заходи.

Список таких подій заздалегідь визначається адміністрацією лікувального закладу. Інформація про виняткову подію лікаря моментально відображається на робочому місці реєстратора. Завдяки цьому реєстратор може правильно планувати прийоми для цього лікаря, а у разі потреби – заздалегідь попередити пацієнтів, що вже записалися, і перенести час прийому.


Розклад прийомів пацієнтів на день
Компонента «Лікар – Довідник лікарських препаратів»
Компонента «Врач — Справочник лекарственных препаратов»

З цією компонентою лікар отримує доступ до поновлюваного довідника лікарських препаратів, які зареєстровані в Державному реєстрі лікарських препаратів і дозволені для використання. Довідник представлений в зручному структурованому вигляді з групуванням, передбаченим реєстром, і доступний тільки для перегляду.