11 лип. 2017Презентація еHealth в місті Миколаїв


Основа загальнодержавної інформатизації галузі охорони здоров'я
Як відомо, компонент eНealth МОЗ України має стати основою загальнодержавної інформатизації галузі охорони здоров’я. В той же час, система eНealth буде спиратися на регіональні медичні інформаційні системи (МІС), які мають бути побудовані на місцях коштом територіальних громад, та які, за узгодженими стандартами та протоколами, будуть обмінюватися інформацією з центральним компонентом eНealth МОЗ України та забезпечувати загальнодержавний стандарт надання медичних послуг.

Просвітницька робота
6 липня 2017 року в приміщенні Миколаївської обласної лікарні відбувся інформаційно-просвітницький захід "Впровадження в Україні в рамках медичної реформи компоненту eНealth МОЗ України, основи загальнодержавної інформатизації галузі охорони здоров’я".

У заході взяли участь начальник управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Шамрай І. В., заступник начальника Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації Дячук Ю. К., керівники медичних установ та інші фахівці медичної галузі регіону.

Під час заходу було заслухано доповідь представника проектного офісу еHealth Ірини Шевченко щодо загальнодержавної системи еHealth, а також розглянуто роль медичних інформаційних систем у інтеграції до неї. Крім цього, було надано відповіді на запитання присутніх щодо медичної реформи, технічних аспектів підключення центрів первинної медико-санітарної допомоги та поліклінік до центрального компоненту електронної системи МОЗ України та створення сервісу «Онлайн запис на прийом до лікаря».


Найближчий розвиток
Багато уваги було приділено планам майбутнього розвитку системи еHealth: якою вона буде за один-два роки, як взаємодіятиме із МІС на локальному рівні, а також продемонстровано, як буде проводиться реєстрація медичного закладу в системі еHealth на прикладі МІС "ЕМСІМЕД".

Реалізація медичної реформи в Україні підійшла до етапу практичного впровадження її ключового елементу, а саме – підключення центрів первинної медико-санітарної допомоги та поліклінік до центрального компоненту еHealth МОЗ України.

Як відомо, компонент еHealth МОЗ України має стати основою загальнодержавної інформатизації галузі охорони здоров’я. В той же час, система еHealth буде спиратися на регіональні медичні інформаційні системи (МІС), які мають бути побудовані на місцях коштом територіальних громад, та які, за узгодженими стандартами та протоколами, будуть обмінюватися інформацією з центральним компонентом еHealth МОЗ України та забезпечувати загальнодержавний стандарт надання медичних послуг.

Успішний досвід

Унікальним для України щодо цього є досвід міста Черкаси, де в 2017 році на рівні регіону було успішно проведено інформатизацію усіх восьми міських поліклінік на базі МІС "ЕМСІМЕD".

RSS підписка:

RSS