7 лют. 2019Електронне здоров'я на Запоріжжі. Як це працює?


Відходячи до теорії, варто розказати більше про інформатизацію лікарняних закладів, як це функціонує та на чому базується. Проект діджиталізації медзакладу несе в собі головну мету – перевести установу в електронний режим роботи, відмовившись від пережитків минулого, таких як паперові медичні карти та, за великим рахунком, від всієї паперової документації, адже в будь-якій лікарні, поліклініці та, навіть амбулаторії, кожного дня проходить величезний потік людей, відповідно документи можуть губитися.

Для того, щоб впровадити E-Health – потрібно обрати МІС (Медичну інформаційну систему), це те, що забезпечить всю основу для реалізації проекту, зазвичай система має бути індивідуально підлаштована до медзакладу, щоб покрити перелік його модулів. У випадку Запорізької області, розробником виступила компанія EMCiMED. Їх прийнято вважати одними із лідерів на ринку МІСів.

Розбираючи кейс Запорізької області, поспілкувавшись із лікарями, можна зробити певні підсумки. По-перше, це те, що більшість лікарів, навіть представників “старої” школи, з палаючими очима почали освоювати систему, адже це для них щось нове, те, що може принести користь їм та пацієнтам. Перший суттєвий плюс, про який говорять представники медзакладів – структурованість роботи, адже завдяки системі вони можуть планувати свій день, дивлячись на кількість прийомів.

Також, багато хто помічав користь “Електронного кабінета пацієнта”, адже це складова МІС-системи, що дозволяє одразу ж подивитися всю історію хвороби та лікування пацієнта та прийняти якісь рішення на основі цього. Говорячи про користь для пацієнтів – це відсутність черг у медустановах. Це відбулося завдяки сервісу “МійМедКабінет”, за допомогою якого будь-який житель міста може записатися на прийом до лікаря в режимі Online. Він працює як сайт та ВЕБ-додаток.

Поспілкувавшись із представниками органів державної влади, в першу чергу вони сказали, що завдяки впровадженню медичної системи – вони змогли добитися прозорості у роботі медзакладів, адже система здійснює контроль над витратою державних коштів.

Доречі, проект інформатизації у Запорізькій області був впроваджений завдяки грантовій підтримці Світового Банку.
У підсумку, варто зазначити, що реформи: а)корисні, б)можливі. Їх не треба боятися, варто тільки почати, адже країна реформується саме завдяки ось таким, здавалося б не значним проектам.RSS підписка:

RSS