28 черв. 2017E-Health в регіонах


26 червня 2017 року і Краматорську відбулася робоча зустріч представників керівного складу Департаменту охорони здоров'я Донецької ОДА, представників проектного офісу E-Health та розробників медичних інформаційних систем.

Учасники
На зустрічі були присутні заступник директора ДОЗ Донецької ОДА пан Віктор Колесник, начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги дорослому населенню пані Яніна Ватуліна, начальник КЗОЗ «ІАЦМС» Донецької області пані Юлія Гудино, головний лікар ЦПМСД №1 м. Краматорська пан Олександр Власенко та інші керівники центрів первинної медико-санітарної допомоги, клініко-діагностичних центрів та лікарень Донецької області, спеціалісти з інформаційно-технічного забезпечення та запрошені гості.
Проектний офіс E-Health МОЗ України переставляли пані Світлана Котляревська та пані Діана Даюб. Керівник напрямку інформатизації закладів охорони здоров’я заступник директора ТОВ «АЛТ Україна ЛТД» пан Вадим Терентюк та директор компанії «ХЕЛСІ» пан Артем Михайлюк представляли вітчизняних розробників програмного забезпечення в галузі охорони здоров’я та сервісів для пацієнтів.

Завдання
Головним завданням зустрічі було наблизити інструменти реалізації реформи охорони здоров’я до управлінців та лікарів на місцях, провести пряме та відверте спілкування у форматі "питання – відповідь – дискусія – план дій", визначити реальні потреби на місцях, дізнатись про сприйняття пересічними лікарями реформаторських змін у вітчизняній охороні здоров’я.
Світлана Котляревська, менеджер проектного офісу E-Health МОЗ України, презентувала плани офісу щодо послідовності практичного впровадження центрального компоненту E-Health МОЗ України та відповіла на запитання учасників. Розповіла про мету створення та завдання проектного офісу, зазначила, що всі члени команди (серед них – Юрій Бугай, Ірина Шевченко, Катерина Макаренко, Павло Жук та інші), безперервно та послідовно впроваджують цілі та завдання E-Health, які викладені в 3-х Меморандумах.

Жива дискусія, небайдужість до реформи
Під час зустрічі відбулася жвава дискусія. Керівників ЗОЗ в першу чергу цікавили практичні аспекти впровадження E-Health та реформи охорони здоров'я на місцях. А також питання щодо фінансування та юридичного забезпечення порядку змін на первинному рівні надання медичної допомоги. Можна впевнено сказати: байдужих до долі реформи та медицини на цій зустрічі не було.
Приємно відзначити, що донецькі керівники ЗОЗ самостійно, без прямої підтримки розробників програмного забезпечення, успішно підключились до центрального компоненту E-Health МОЗ України. Реформі бути, якщо такі люди є!
Презентація можливостей МІС «ЕМСіМЕД»
Від імені команди «ЕМСіМЕД» керівник напрямку, заступник директора компанії Вадим Терентюк презентував можливості МІС «ЕМСіМЕД», доповів про методологічні аспекти підключення ЗОЗ до E-Healht за допомогою цієї системи, запропонував розглянути перспективу співпраці в напрямку інформатизації охорони здоров'я в Донецькому регіоні. Крім того, поділився успішним досвідом інформатизації центрів первинної медико-санітарної допомоги в місті Черкаси, ініціатором якого виступили самі Черкащани: а саме, впровадження запису на прийом до лікаря "МійМедКабінент".

Підсумки зустрічі
Запропонований формат комунікацій, зближення проектного офісу E-Health МОЗ України, керівників на місцях та представників розробників програмного забезпечення в галузі охорони здоров’я та сервісів для пацієнтів є заходом вкрай необхідним заходом для просування реформи охорони здоров’я в Україні.
Які б розбіжності не були в процесі дискусії щодо шляхів вирішення проблем, які б не склалися в вітчизняній охороні здоров’я перешкоді для реформ, всі присутні були одностайні: безпосереднє та відверте спілкування, об’єктивне сприйняття існуючої реальності на місцях – найкращий шлях до подолання перешкод реформі охорони здоров’я на користь наших пацієнтів.

RSS підписка:

RSS