Що таке ліцензія?

Ліцензія – це правовий інструмент, що визначає використання та поширення програмного забезпечення, захищеного авторським правом.

Зазвичай ліцензія на програмне забезпечення дозволяє одержувачеві використовувати одну або декілька копій програми. Без ліцензії використання програмного забезпечення розглядається в рамках закону як порушення авторських прав видавця.

Який термін використання ліцензії на медичну інформаційну систему «ЕМСіМЕД»?

Ліцензії МІС «ЕМСіМЕД» – безстрокові, передбачають одноразову оплату на весь період використання.
Це означає, що ви купуєте ліцензію один раз.

Сфера використання - власні потреби Ліцензіата


Види ліцензій


  1. По виду використання права інтелектуальної власності

У статті 1108 Цивільного кодексу України описані види ліцензій. Ліцензія може бути виключною, одиничною і невиключною. (деталі на Правовому Порталі України).

Ліцензії медичної інформаційної системи «ЕМСІМЕД» поставляються на умовах невиключного ліцензування. Умови використання ліцензій стандартні для продуктів такого роду і будуть детально висвітлені в договорі поставки в розділі «Умови ліцензування».

  1. За кількістю одночасних підключень

При покупці програмного продукту Ви отримуєте ліцензії конкурентного типу.
Що це таке?

Конкурентні ліцензії – це неперсоніфіковані права на використання медичної інформаційної системи «ЕМСІМЕД». Такі ліцензії не пов'язані з ім'ям конкретного співробітника. Одночасно з МІС «ЕМСІМЕД» може працювати стільки користувачів, скільки було придбано конкурентних ліцензій, а максимальна кількість робочих місць, на яких може бути встановлена система, ніяк не обмежена.

Оскільки конкурентна ліцензія не прив'язана до конкретного користувача, вона може по черзі надаватися різним користувачам, що дозволяє істотно економити кошти, обходячись меншою кількістю ліцензій. Однак, якщо кількість активних сесій перевищує кількість конкурентних ліцензій, то з МІС «ЕМСІМЕД» зможуть працювати тільки ті користувачі, які першими запустили додаток.

Такий спосіб ліцензування зручний, наприклад, у випадку позмінної роботи співробітників ЛПЗ, що зустрічається найчастіше. Кількість придбаних конкурентних ліцензій в такій ситуації може відповідати максимальній кількості користувачів, що працюють з системою протягом однієї зміни.

  1. По виду підключення

Ліцензії медичної інформаційної системи «ЕМСІМЕД» поділяються на два види:

- Ліцензії на підключення автоматизованого робочого місця (АРМ) – для забезпечення роботи фахівців з медичною інформаційною системою «ЕМСІМЕД» на АРМ;
- Ліцензія на підключення медичного обладнання – для забезпечення якісного обміну даними між обладнанням та Системою.


  1. За функціональним набором

Медична інформаційна система «ЕМСІМЕД» складається з модулів і компонент (докладніше в розділі «Компоненти і модулі»), які відповідають за певні функціональні можливості. Залежно від вимог і завдань, які повинні вирішуватися за допомогою медичної інформаційної системи «ЕМСІМЕД», наші фахівці допоможуть Вам підібрати оптимальний набір модулів.


Політикою компанії-розробника і власником авторських прав встановлено формування вартості однієї ліцензії, виходячи з набору модулів, які купуються. Для зручності в експлуатації сформований набір модулів поставляється на кожне робоче місце. Наприклад, лікар може здійснювати прийом пацієнтів в декількох кабінетах і вести записи прийому без обмежень при наявності обладнаного робочого місця та виділених прав доступу користувача.

Права доступу користувача

При впровадженні, в Системі реєструються всі користувачі. Після чого призначаються права доступу (згідно з функціональними обов'язками, посадами або за іншими параметрами) і функції груп користувачів, а також визначаються логін і пароль для кожного окремого користувача.
Завдяки такій обліковій системі ведеться запис кожної дії, вчиненої кожним користувачем системи, включаючи дату цієї дії і всі пов'язані з нею подробиці.

Авторське право

Авторське право на продукт належить ТОВ «АЛТ Україна ЛТД», що підтверджується Рішенням про реєстрацію договору, який стосується авторського права на твір виданим 21.03.2017 року Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

Генеральный дистрибьютор

Генеральний дистриб'ютор

Згідно з укладеним договором, правами Генеральної дистрибуції, а також правами представляти власника авторського права, діяти в його інтересах, вести комерційну та маркетингову діяльність для забезпечення розвитку та просування програмного продукту володіє компанія ТОВ «АЛТ Україна ЛТД».