Приклади інтеграції МІС ЕМСІМЕД: унікальний проект у Черкасах


У червні 2019 року "ЕМСІМЕД" - розробник комплексної медичної інформаційної системи - реалізував унікальний для країни проект у Черкасах. Тепер жителі міста можуть записатися на прийом до сімейного лікаря онлайн, використовуючи веб-ресурс mymedcabinet.com.ua. Громадяни отримали зручний сервіс для отримання медичних послуг, а медики - сучасний інструмент для роботи і обліку пацієнтів. В Україні в державних і комунальних закладах проект в такому обсязі інформатизації реалізований вперше

МІС ЕМСІМЕД: про проект у деталях

Запуск сервісу для запису до лікаря mymedcabinet.com.ua ( "Мій медкабінет") - завершальний етап масштабного проекту з діджіталізаціі медичних послуг, що реалізується в Україні вперше. Спочатку в черкаських медичних установах запрацювала електронна реєстрація пацієнтів, потім - електронна карта пацієнта і медичні документи онлайн.


З 1 червня 2019 року жителі міста отримали можливість записуватися на прийом до лікаря самостійно, через особистий кабінет в онлайн-сервісі і мобільному додатку, розробленому "ЕМСІМЕД". Крім дистанційного запису до лікаря, пацієнти також отримали доступ до всіх своїх медичних документів - результатів лабораторних досліджень, медичних довідок та іншого.

Сервіс доступний тільки для користувачів, зареєстрованих в медустановах міста Черкаси. Ним уже скористалися близько 150 тисяч черкащан. Такий підхід дав змогу створити єдину медичну базу даних містян, що обслуговуються в місцевих лікарнях і поліклініках, а також чітко ідентифікувати пацієнтів відповідно до вимог медичної реформи.

Комплексна інформаційна медична система "ЕМСІМЕД" також об'єднала всі центри первинної медико-санітарної допомоги та поліклініки міста Черкаси.

Як працює сервіс

Розробники програми знають потреби, завдання та особливості вітчизняної системи охорони здоров'я зсередини, а також мають досвід розробки таких систем для медичних установ за кордоном. Кращий європейський досвід в поєднанні з глибоким розумінням української системи охорони здоров'я дозволив створити інформаційну систему, максимально зрозумілу і просту у використанні.

Записатися до лікаря за допомогою онлайн-сервісу можна в кілька кліків:
1. Вибрати із запропонованого переліку медичний заклад і потрібного лікаря
2. Ознайомитися з графіком роботи, вибрати зручний для пацієнта час і натиснути кнопку "записатися на прийом"

У разі необхідності є можливість скасувати запис і/або перенести його на інший час. Варто відзначити, що сервіс - соціально відповідальний. Тобто, якщо пацієнт двічі протягом 2 місяців записався на прийом, але не відвідав лікаря і не скасував при цьому запис, послугу онлайн-запису для нього буде заблоковано.

Під час впровадження системи в медустановах Черкас особливу увагу приділили навчанню лікарів. Воно проходило в три етапи:
 • у тренінговому центрі, створеному спеціально для цієї мети на базі Черкаського державного технологічного університету
 • на робочих місцях медиків з консультантом-тренером
 • самостійно, відповідно до спеціально розробленої інструкції

Додатково фахівці "ЕМСІМЕД" розробили пакет методичних документів, інструкцій та інших освітніх матеріалів як для лікарів, так і для пацієнтів. Багаторівневе навчання користувачів і їхня повна адаптація до роботи з системою - одна з переваг, що відрізняють підхід до впровадження проектної команди «ЕМСІМЕД» від конкурентів.

Конфіденційність і захист даних

Захист персональних даних пацієнтів в онлайн-сервісі здійснюється через протоколювання даних і двофакторну аутентифікацію. Щоб увійти в особистий кабінет, пацієнту необхідно ввести логін і пароль, а потім - додатково ідентифікувати себе через смс-код, який система надсилає на мобільний телефон, прикріплений до облікового запису.

Медична інформаційна система, яка використовується медичними закладами, має рівень технічного захисту інформації Г-2. Це означає, що МІС "ЕМСІМЕД" відповідає всім вимогам державних нормативних документів з технічного захисту інформації.

Результати інтеграції МІС "ЕМСІМЕД" і сервісу "Мій медкабінет" в Черкасах

В результаті впровадження проекту, медичні установи міста Черкаси змогли поліпшити якість послуг, що надаються населенню, а також оптимізувати адміністративні процеси всередині клініки.

МІС "ЕМСІМЕД" для клінік і інтегрований з нею сервіс онлайн-запису до лікаря дали змогу:
 • економити час пацієнта і лікаря, уникнути живих черг під кабінетами
 • забезпечити готовність лікаря до консультації - тепер фахівець точно знає, скільки пацієнтів записалося на прийом, заздалегідь може переглянути історію хвороби, подивитися результати аналізів і підготуватися до візиту пацієнта
 • надати нові управлінські можливості для керівництва клініки - адміністрація установи може в режимі реального часу відслідковувати графік роботи і завантаженість лікарів, моніторити коректність заповнення карток пацієнтів. А також відстежувати "популярність "фахівця. Коли буде реалізовано принцип «гроші йдуть за пацієнтом», передбачений реформою, така інформація стане основою для ухвалення ефективних управлінських рішень.
 • отримувати статистику роботи установи "в один клік" - система дає змогу швидко відфільтрувати потрібні статистичні відомості, сформувати будь-який звіт.

Центральний компонент МОЗ: як буде пов'язаний з інформаційними системами на місцях

Зараз ведеться розробка Центрального компоненту МОЗ - єдиної всеукраїнської центральної бази даних медичних установ, лікарів та пацієнтів. До неї поступово будуть під’єднуватися медичні системи різних міст і областей, і зрештою всі вони будуть пов'язані в єдину систему.

Центральний компонент є своєрідною платформою для забезпечення подушної оплати ЛПУ і лікарям. Медична реформа передбачає, що пацієнт сам вибирає собі лікаря: в будь-якому місті і в будь-якому лікувальному закладі. ЛПУ безпосередньо через електронну систему надає інформацію МОЗ України у формі декларації між лікарем і пацієнтом, а Національна служба здоров'я України буде платити за подушним принципом.

Відеозаписи з цієї теми доступні за посиланнями:

1. youtube.com
2. http://vikka.ua
Інші публікації за цією темою можете знайти тут:
 1. http://provce.ck.ua
 2. http://novadoba.com.ua
 3. http://progolovne.ck.ua
 4. http://procherk.info
 5. http://kropyva.ck.ua
 6. http://www.rada.cherkassy.ua
 7. http://pro-vincia.com.ua
 8. http://vycherpno.ck.ua
 9. http://live.ck.ua
 10. http://zmi.ck.ua